Sil Baştan Oyuncuları Kadrosu Konusu Karakterleri Kanal 7 Kore Dizisi

/ 4 Şubat 2018 / / yorumsuz
Sil Baştan Oyuncuları Kadrosu Konusu Karakterleri Kanal 7 Kore Dizisi

Kanal 7’nin Kore dizisi atağı devam ediyor. Hindistan’dan ithal ettiği yapımlar ile birkaç yıldır çok önemli başarılar elde eden kanal, şimdi Asya pazarına yöneldi ve Kore dizisi Sil Baştan’ı seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Sil Baştan başrol oyuncuları, oyuncu kadrosu, konusu, karakterleri, kim kimdir gibi tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

Sil Baştan dizisinin dünya genelinde bilinen orijinal ismi Kill Me Heal Me’dir. İngilizce olarak pazarlandığında bu adı kullanan yapım 2015 senesinde seyirci ile buluşmuştu. Kısa bir süre içerisinde Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşturulması beklenen dizinin türü ise romantik komedi.

Kill Me Heal Me’nin Türkiye uyarlaması değil de birebir çeviri aracılığıyla orijinal versiyonunu ekrana getirecek olan Sil Baştan, Güney Kore’de 20 bölüm sürmüştü. Bu da demek oluyor ki dizi eğer ülkemizde günlük olarak yayınlanacak ise dört haftalık bir süre zarfı içerisinde final yaparak ekrana veda edecek.

Sil Baştan Dizisinin Konusu (Kill Me Heal Me)

Zengin bir aileden gelen 7 kişilikli bir adam (Ji Sung) ile doktorluğunun ilk yılında olan bir kadının (Hwang Jung-Eum) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

Ji Sung dizide, varlıklı bir aileye sahip zengin bir işadamı olan Cha Do-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, çocukluğunda geçirdiği bir travma sonucunda , Dissosiyatif kimlik bozukluğu hastalığından muzdarip olur ve kendi öz kişiliği de dahil 7 farklı kişiliğe (Cha Do-Hyun, Shin Se-Gi, Ferry Park, Ahn Yo-Sub, Ahn Yo-Na, Nana, ve Bay X) sahiptir.

Hwang Jung-Eum dizide, psikiyatri kliniğinde ilk yılında olan Oh Ri-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri parlak bir kişiliğe sahiptir ama aynı zamanda manik depresiftir (Hastanın duygu durumu aniden yükselir, ya çok neşeli olur ya da tam aksine çok üzgün ve ümitsiz kalır.) Cha Do-Hyun (Ji Sung) adındaki bir hastanın iyileşmesine yardımcı olur ve daha sonra onun kişiliklerinden birine aşık olur.

Park Seo-Joon dizide, Oh Ri-Jin’in (Hwang Jung-Eum) ikiz kardeşi olan Oh Ri-On karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yazdığı kitaplar ile en çok satılanlar listesine girmiş bir gizem romanı yazarıdır. O kitap yazarken gerçek kimliğini saklayarak Omega adını kullanır. Ayrıca sevimli bir komşudur.

Kim Yoo-Ri dizide, Cha Do-Hyun’un (Ji Sung) ilk aşkı olan Han Chae-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri soğuk birisidir.

Dizinin konusu Kanal 7’nin resmi sitesinde ise şu şekilde anlatılıyor:

Farklı olay örgüsü ile dikkat çeken ‘Sil Baştan’ çoklu kişilik bozukluğu olan Cha Do-Hyun ve doktorluğunun ilk yıllarındaki Oh Ri Jin arasında yaşanan zorlu aşk ilişkisini konu alıyor.

Varlıklı bir ailede büyüyen Cha Do-Hyun, çocukluğunda geçirdiği bir travma sonucunda, çoklu kişilik bozukluğu yaşamaya başlar. Yedi farklı kişiliğe sahip olan Cha Do-Hyun’un hayatı, Oh Ri Jin ile tanıştığında değişir. Oh Ri Jin ise Cha Do-Hyun’ın yedi kişiliğine birden hükmetmeye kararlı bir psikiyatri doktorudur. Mesleğinin ilk yıllarında olan Oh Ri Jin, hastaneden kaçan hastasını bulmak için gittiği kulüpte Cha Do-Hyun ile tanışır. Anında farklı kişilikler arasında geçişler yapan Cha Do-Hyun, Se Gi karakterine büründüğü sırada Oh Ri Ji’ye ilk görüşte âşık olur.
Yedi farklı karaktere hayat veren Cha Do-Hyun; ruhu parçalara bölünen Shin Se Gi, özgürlüğüne düşkün Perry Park ve intihara yatkın kişiliği ile Ahn Yo Seob gibi kişilikleri ile izleyicileri ekrana kitleyecek.

Yedi ayrı insan, yedi farklı kişilik ve mükemmel oyunculuğu ile Ji Sung ve idealist doktor rolüyle izleyiciyi kendine hayran bırakacak Hwang Jun Eum’un boş rollerini üstlendiği ‘Sil Baştan’ yakında Kanal 7 ‘de.

Sil Baştan Dizisi Başrol Oyuncuları ve Oyuncu Kadrosu

Sil Baştan dizisinin başrol oyuncuları arasında Ji Sung, Hwang Jang Eum, Park Seo Joon, Oh Min Suk, Kim Yoo Ri gibi isimler yer alıyor. Kim Jin-Man’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Han Hee’nin yapımcı olarak görev aldığı, hikayesini Jin Soo-Wan’ın kaleme aldığı dizinin diğer oyuncuları ve karakterlerini aşağıdaki listeden takip edebilirsiniz:

Oh Min-Seok / Cha Ki-Joon
Kim Young-Ae / Lee Tae-Im (Do-Hyun’un büyük annesi)
Shim Hye-Jin / Shin Hwa-Ran (Do-Hyun’un annesi)
Ko Chang-Seok / Psikiyatrist Seok Ho-Pil
Choi Won-Young / An Gook (Do-Hyun’un sekreteri)
Lee Si-Un / Doktor Park
Kim Hee-Jung / Ji Soon-Young (Ri-Jin’in annesi)
Park Jun Gyu / Oh Dae-O (Ri-Jin’in babası)
Kim Na-Woon / Yoon Ja-Kyoung (Ki-Joon’un annesi)
Kan Mi-Youn / gizemli güzel
Kim Il-Woo / Cha Young-Pyo (Ki-Joon’un babası)
Kim Hyun-Joo / Baek Jin-Sook (Chae-Yeon’un annesi)
Kim Seul-Gi / Heo Sook-Hee
Goo Joon-Yup / D

Yukarıdaki liste sayesinde karakterlerin gerçek ismi – asıl adı gibi detaylara hakim olabilirsiniz. Karakterlerin annesi, babası, abisi, ablası, oğlu, kızı, sevgilisi, karısı, kocası, eşi, nişanlısı, kız arkadaşı, erkek arkadaşı gibi tüm detaylara da ulaşmanız mümkündür.