Tehlikeli Karım Hangi Diziden Uyarlama Japon Versiyonu Uyarlandı mı?

/ 6 Mart 2018 / / yorumsuz
Tehlikeli Karım Hangi Diziden Uyarlama Japon Versiyonu Uyarlandı mı?

2018 sezonunun en iddialı projelerinden biri olan ve Show TV’nin büyük ümitlerle bünyesine kattığı ekranların yeni dizisi Tehlikeli Karım hangi diziden uyarlama? Kore, Japon ve Amerikan dizilerinden Türkiye’ye uyarlama furyası sürerken Tehlikeli Karım’ın hangi diziden uyarlandığı da belli oldu. Son zamanların en büyük tartışmalarından biri olan dizilerin senaryoları çalıntı mı yoksa başka bir diziden resmi bir prosedürle anlaşma gereği uyarlanmış mı soruları bu dizi için de sorulmaya başlandı. Tehlikeli Karım dizisinin orijinal ismi, İngilizce adını sizlerle bu yazıda paylaşacağız. Japon versiyonu hakkında da detayları aktaracağız.

Eğlenceli bir dizi olması beklenen ve kısa bir süre önce çekimlerine başlanan dizinin ana kadrosunda Gonca Vuslateri, Seçkin Özdemir, Mustafa Üstündağ ve Bige Önal bulunuyor. Bu dört isme eşlik eden oyuncu kadrosundaki diğer isimler arasında ise Nilay Erdönmez, Ceren Soylu, Hakan Atalay, Emine Şans Umar, Fatih Dönmez, Bihter Dinçel, Erdem Akakçe gibi televizyon dünyasının tanınan simaları yer alıyor. Yapım şirketi olarak MF Yapım’ın imzasını göreceğimiz dizide Şelale Baskıcı uygulayıcı yapımcı göreviyle karşımıza çıkıyor. Çağrı Bayrak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizi bir Japon uyarlaması olarak karşımıza çıkacak.

Tehlikeli Karım Hangi Diziden Uyarlandı?

MF Yapım Kore projelerini Türk televizyonlarına uyarlamasıyla tanınan şirketlerden birisi fakat bu sefer farklı bir yol izlediler ve Japonya’da yayınlanan bir diziyi ekranlara uyarlamaya karar verdiler. Orijinal adı Boko no Yabai Tsuma olan İngilizce ismi ise My Dangerous Wife olan Tehlikeli Karım, 2016 yılında Fuji TV ekranlarında yayınlanmıştı. Yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören dizi toplamda sadece 9 bölüm sürdü.

Hikayesini Tsutomu Kuroiwa’nın kaleme aldığı dizinin Türkiye versiyonunun konusu ise şu şekilde: Evli bir çiftin büyük bir aşkla başlayan ilişkileri her geçen gün yaşamın da yüklediği telaş ile beraber bir değişim içerisine giriyor. Bu değişimin neticesinde aşk, suç ve kara mizah üçgeni içerisinde her bölüm seyirciyi şaşırtacak olaylar vuku bulmaya başlıyor.

Benzer Konular