Vatanım Sensin İsmet İnönü Kimdir Gerçek İsmi Hangi Oyuncu?

/ 27 Aralık 2017 / / yorumsuz
Vatanım Sensin İsmet İnönü Kimdir Gerçek İsmi Hangi Oyuncu?

Kanal D’de ikinci sezonu ile seyirci karşısına çıkmaya devam eden ve her perşembe günü büyük bir ilgi ile izlenen diziye sürpriz bir karakteri canlandırmak üzere yeni oyuncu katıldı. Vatanım Sensin İsmet İnönü kimdir, bu karakteri hangi oyuncu canlandırıyor, daha önce hangi dizilerde oynadı, gerçek ismi ve asıl adı nedir? İşte O3 Medya imzalı dizideki önemli gelişmeye ilişkin tüm detaylar.

Halit Ergenç ile Bergüzar Korel’in başrolde yer aldığı dönem dizisi Vatanım Sensin’de önümüzdeki bölümlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başbakanı ve ikinci cumhurbaşkanı olarak tarihte önemli bir yere sahip olan İsmet İnönü’yü görme şansına sahip olacağız. İsmet Paşa, Türk tarihi için önemli bir karakter olduğu kadar her zaman da büyük bir tartışma konusu olmuştur. Tarihçilerin ve bazı ideolojik görüşlerin hakkında sık sık ikileme kapılması sebebiyle İnönü’ye yönelik fikirler konusunda oldukça çeşitlilik görmek de mümkündür. Bu sebeple dizide bu rolün nasıl gösterileceği, paşanın hayatının ve fikirlerinin nasıl yansıtılacağı da büyük merak konusu oldu.

Vatanım Sensin İsmet İnönü’yü Kim Oynuyor?

Dizide bu çok önemli karaktere Ahmet Saraçoğlu hayat verecek. 1975 senesinde doğan ve 42 yaşında olan tecrübeli oyuncu daha önce birçok tiyatro oyunu haricinde Galip Derviş, Hayat Öpücüğü, Boynu Bükükler, Usta, Haneler, Hırsız Polis, Esir Şehrin İnsanları, Kadın İsterse gibi yapımlarda da karşımıza çıkmıştı. Ankara’da dünyaya gelen ve 1995’ten bu yana oyunculuk performansını sürdüren Saraçoğlu’na yeni dizisi ve rolünde başarılar diliyoruz.