Yalaza Neden Bitiyor Yayından Kalkacak mı Final Ne Zaman?

/ 17 Ocak 2018 / / yorumsuz
Yalaza Neden Bitiyor Yayından Kalkacak mı Final Ne Zaman?

TRT 1 ekranlarında pazartesi günü seyirci karşısına çıkan Yalaza dizisinden kötü haber geldi. Yalaza final yapacak mı, ne zaman sona eriyor? Dizi neden yayından kalkıyor, niye bitiriliyor, kaçıncı bölümde bitecek?

Usta yönetmen Osman Sınav’ın imzası ile ekrana gelen ve bir çeşit köy komedisi kıvamında olan Yalaza dizisi izleyenlerine veda etmeye hazırlanıyor. Taraklı kasabasındaki marangoz İbrahim ve ailesi başta olmak üzere civarda yaşayan diğer insanları da içine katan hikaye seyirciye eğlenceli anlar sunmaya çalışıyordu.

Geniş ve güçlü oyuncu kadrosunda Didem Balçın, Sinan Taymin Albayrak, Hasan Kaçan, Erol Aksoy, İpek Tuzcuoğlu, Kadir Çöpdemir gibi isimlerin yer aldığı dizide Nalan, Alev, İbrahim, Faik, Santral, Settar gibi tiplemeler de bulunuyordu.

Yalaza Neden Final Yapıyor Ne Zaman Bitecek?

Geçen hafta 17. bölümü ile ekrana gelen dizinin yirminci bölümde seyirci karşısına son kez çıkacağı açıklandı. Yönetmen koltuğunda Osman Sınav’ın oturduğu, konsept danışmanlığını ise Hasan Kaçan’ın üstlendiği dizinin neden sona erdiği de belli oldu diyebiliriz.

Bir türlü reytinglerde arzu edilen başarıya ulaşamayan ve bunun ardından yayın günü değiştirilen Yalaza, yeni gününde de istenilen grafiği elde edememişti. Böylesine geniş ve güçlü bir kadroyla ekranda olmasına rağmen her çabaya rağmen yükseliş gösteremeyen dizinin reytinglerdeki bu kötü performansı sonunu hazırladı.

 

Taraklı’nın komik hikayesini ekrana taşıyan dizinin yeni kanalda devam etme ihtimali ise sıfır. Bu yüzden Yalaza başka kanalda devam edecek mi? şeklindeki sorulara maalesef hayır diyerek yanıt vermek durumunda kalıyoruz.