Yeşil Deniz Nerede Çekildi, Hangi Şehirde İlçede Köy Kasaba Neresi?

/ 18 Ocak 2018 / / yorumsuz
Yeşil Deniz Nerede Çekildi, Hangi Şehirde İlçede Köy Kasaba Neresi?

TRT ekranlarında bir dönem büyük ilgiyle izlenen Yeşil Deniz dizisi nerede çekildi? Eğlenceli hikayesiyle dikkat çeken Yeşil Deniz hangi şehirde, ilçede geçiyor? Dizideki köy, kasaba neresi? Çekim yeri hangi bölgede yer alıyor?

Alper Özgüner’in yapımcı, Yahya Samancı’nın yönetmen olarak görev aldığı güldürü dizisi toplamda 75 bölüm sürdü. İki sezon boyunca seyircilere eğlenceli anlar yaşatmayı başaran dizi Yeşilova kasabasının hikayesini ekrana getiriyordu. Dört kafadar Radyocu İsmail, Hurdacı Emin, Müezzin Cemil ve Maggayvır Süleyman’ın ana karakterler arasında olduğu dizi başarılı oyunculuk performansıyla da ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştı.

Yeşil Deniz dizisinin oyuncu kadrosunda Burak Serdar Şanal, Zeynep Gülmez, Burak Alkaş, Merve Akkaya, Ali Barkın, Renan Bilek, Yener Gürsoy, Emin Gürsoy, Mert Turak, Melis Babadağ, İlker Aksum, Öykü Çelik, Emin Gümüşkaya gibi birçok ünlü isim bulunuyordu.

Yeşil Deniz Dizisi Nerede Çekildi?

Yeşil Deniz dizisinin çekim yerleri genel olarak İzmir şehrinin sınırları içerisinde gerçekleştirildi. Ödemiş ilçesinin yanı sıra Kiraz, Bozdağ, Birgi, Kaymakçı gibi yerlerde de çekilen dizi açık ve kapalı mekanları başarılı bir şekilde izleyenlere yansıtarak seyircinin içini ısıtmayı başardı.