Yuvamdaki Düşman Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

/ 25 Ocak 2018 / / 6 Yorum
Yuvamdaki Düşman Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

Düş Gezginleri adlı şirketin yapımda görev aldığı ve 25 Ocak 2018 perşembe günü birinci bölümüyle seyirci karşısına çıkacak olan Yuvamdaki Düşman hangi diziden uyarlama? Amerikan ya da Kore dizisinden mi uyarlandı, senaryo çalıntı mı yoksa orijinal mi?

Genç kuşağın önemli isimlerinden Ece Çeşmioğlu’nun başrolde yer aldığı ve ona bu alanda Nebahat Çehre gibi usta bir ismin yanı sıra Pamir Pekin, Aslı Tandoğan gibi oyuncuların da eşlik ettiği dizi dram ve psikolojik gerilim türünde olacağı için seyirciye farklı bir deneyim vaat ediyor. Çarpıcı bir hikayesi olan ve her bölümde izleyenleri ekrana bağlamayı hedefleyen dizinin senaryosu da ilgi çekmeyi başardı.

Dizi, küçüklüğünden beri hayalini kurduğu harika hayatı elde etmek üzereyken bu hayale sadece bir adım kala hayatı kararan genç bir kadının başkalarının mutluluklarına göz dikerek hayallerindeki yaşamı ele geçirmeye çalışmasına odaklanan bir hikayeye sahip. Ana karakterlerden biri olan genç kadın, yeni anne ve baba olmuş genç bir çiftin yanına bakıcı olarak girip hedeflerini gerçekleştirmek için türlü oyunlara başvuracaktır.

Yuvamdaki Düşman Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı?

Dizi hakkında resmi olarak paylaşılan bir uyarlama bilgisi bulunmuyor. Dolayısıyla herhangi bir Güney Kore ya da Amerikan yapımından uyarlandığını söylemek mümkün değil. Eldeki verilere bakarak konuşacak olursak ilk bölüm itibariyle dizi özgün bir hikayeye sahip olarak ilerliyor ve senaryonun çalıntı olması gibi bir durum söz konusu değil.

Hayatın içinden bir hikayeyi ekrana taşıyan Yuvamdaki Düşman dizisinin zorlu reyting rekabetinde nasıl bir sonuç elde edeceği, Siyah İnci, Mehmetçik Kutül Amare, Vatanım Sensin, Kanatsız Kuşlar gibi rakiplerinin yanında ne kadar başarılı olacağı büyük merak konusu oldu.

Yuvamdaki Düşman Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı? (6 Yorum)

 1. Bu haberi okuduktan sonra merak edenler varsa bence kore yapimi ‘Babysitter’ dramasina baksinlar. Eger yanilmiyorsam, bu dizinin fragmanlarinda kisilerin davranis ve kurduklari cumleler cok buyuk benzerlik gosteriyor . Bakinca anlarsiniz…
  iyi seyirler !

 2. The Hand That Rocks the Cradle (Beşikteki El, 1992)

  Dadılı gerilim filmi denildiğinde herhalde akla ilk gelen örneklerden biri olan The Hand That Rocks the Cradle, tam bir intikam filmi. Annabella Sciorra ve Matt McCoy anne-babayı, Rebecca De Mornay ise tehlikeli dadıyı canlandırıyor. Filmde, annenin en iyi arkadaşı rolünde Julianne Moore’un olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Hayatını mahveden Claire ve Michael çiftinin evine dadı olarak sızan çekici bir kadın, mutlu aile tablosunu yerle bir edecektir.

 3. sanki bu filmden alintilar yapilmiss…fullhdfilmizlesene org/korku-filmleri-izle/icerde-inside/

 4. Saçmalamayın ya böyle güzel bir senaryo Türkiye’de özgün olabilir mi?

  The Hand That Rocks the Cradle 1992

  En İyi Kötü Karakter Dalında MTV Film Ödülü almış başrolünü Rebecca De Mornay’in oynadığı güzel bir yapım. Herkesi yersiniz ama bir filmkoliği asla !