Yuvamdaki Düşman Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

/ 25 Ocak 2018 / / yorumsuz
Yuvamdaki Düşman Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

Show TV’de seyirciyle buluşan Yuvamdaki Düşman dizisinde kim kimi canlandırıyor? Yuvamdaki Düşman Tülin Olcay Ceren Murat Yasemin Alper Nil Hikmet Safiye Metin Tuğçe Kemal gerçek adı asıl ismi nedir? Dizide hangi karakteri hangi oyuncu canlandırıyor?

Yuvamdaki Düşman dizisinin oyuncu karakter eşleştirmeleri ve konu ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bütün detaylar bu sayfada.

Yuvamdaki Düşman Olcay Kimdir?

Altmışlı yaşların ortalarında, alımlı ve zeki bir kadındır. Varlıklı, aristokrat bir aileden gelmektedir. Eşi Mehmet Ethem Çifthanlı öldükten sonra, hem ailenin hem de şirketin başına o geçmiştir. Uzun yıllar şirketi yönetmiştir. Otoriter ve ailesine bağlıdır ve bu yüzden çok kontrolcüdür. Çocukları onun her şeyidir. Özellikle biricik kızı Nil’e, küçükken yaşadığı talihsiz bir olaydan ötürü çok düşkündü. Murat’ın annesi, Yasemin’in kaynanası.

Dizide bu karakteri Nebahat Çehre canlandırıyor. 15 Mart 1944’te Samsun’da doğdu. 1960 yılında Türkiye güzeli seçildi. Sahneye ilk defa İstanbul şehir tiyatrolarının çocuk bölümünde çıktı. İlk sinema filmi 1961 yapımı ‘Yaban Gülü’dür. Nebahat Çehre’nin çıkışını sağlayan ilk önemli çalışması, 1962 yılında Türker İnanoğlu’nun yaptığı ‘Kanun Kanundur’ filmidir. Sanatçı, 1965 yılından itibaren, yazar, yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney ile birlikte kamera karşısına geçmiştir. ‘Seyit Han’ en önemli filmlerinden biridir. 1975 yılında sinemayı bırakan Nebahat Çehre, 1985’de yeniden sinemaya dönmüştür. 2000‘li yıllarda dizi sektörünün gelişmesiyle Çehre, ‘Haziran Gecesi, Candan Öte, Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl, Kara Para Aşk’ ile ekranlarda fırtınalar estirmiştir.

Yuvamdaki Düşman Yasemin Gerçek Adı Nedir?

Yirmi yedi yaşında güzel bir kadındır, Murat’ın karısı ve eğitimli bir ailenin kızıdır. Eşi Murat Çifthanlı ile üniversitede okurken tanışmıştır ve hala ilk günkü gibi kocasına aşıktır. Sevecen ve yardımseverdir, dost canlısıdır, insanlara çabuk güvenir. Ailesini bir kazada kaybettikten sonra tek hayatı Murat ve kız kardeşi Tuğçe olmuştur. En büyük hayali yılladır özlemini yaşadığı bir bebek sahibi olmaktır. Kerem’in doğumuyla bu özlemine kavuşmuştur.

Dizide bu role Aslı Tandoğan hayat veriyor. 1979 yılında Ankara’da doğan Aslı Tandoğan, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Arp Bölümünden mezun olduktan sonra Antalya Operası’nda arpist olarak görev yaptı. Tandoğan 2002 yılında Gülüm adlı dizi ile oyunculuğa başlamıştır. Daha sonra Aşka Sürgün, Dudaktan Kalbe, Kapalıçarşı ve Aşk adlı dizilerde rol alan Aslı Tandoğan 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl-Kösem dizisinde Genherhan Sultan karakterini canlandırmıştır. Aslı Tandoğan’ın rol aldığı ilk sinema filmi 2007 yılında Ömer Vargının yönetmenliğini yaptığı Karadayı’dır. Daha sonra 2013 yılında Behzat Ç. Ankara Yanıyor, 2014 yılında Kendine İyi Bak ve 2015 yılında Git Başımdan sinema filmlerinde rol almıştır.

Yuvamdaki Düşman Murat’ı Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Çifthanlı ailesinin, şirketinin varisidir. Güçlü, zeki ve başarılı bir iş adamıdır. Yakışıklı ve kendine güvenen biridir. İyi eğitimlidir, köklü bir aileden gelir. Yasemin’in kocası olarak izleyeceğiz. Biricik eşi Yasemin’e, tanıdığı ilk günden beri aşıktır. Ailesine bağlıdır ve onlarla vakit geçirmeyi sever. Ailesi için her şeyi yapar. Çabuk sinirlenir. Sinirlendiği zaman hiçbir şeyi gözü görmez.

Karaktere Pamir Pekin can veriyor. 1979 İstanbul‘ da dünyaya gelen Pamir Pekin, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler fakültesi Ekonometri Bölümünden Mezundur. Kariyerine üniversite yıllarında Foto modellikle başlayan Pamir, birden fazla reklam filminde yer alarak, İlk dizi deneyimi olan 2007 senesinde ”Komiser Nevzat” dizisinde Komiser Ali karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra ki yıllarda pek çok dizi ve sinema projesinde yer almıştır.

Yuvamdaki Düşman Ceren Gerçek Adı, Kaç Yaşında?

Yirmi yedi yaşında, oldukça güzel bir kadındır. Her zaman dış görünümüne, kıyafetlerine dikkat eder. Fakir bir ailede doğup büyümüş, hırslarıyla o aileden kurtulmuş, geçmişini silmek için ismini bile değiştirmiştir. Ruh sağlığı küçük yaşlarda bozulmuş ve ilerlemiştir. Çok zekidir. Bencil ve hırslıdır, istediğini elde etmek için göze alamayacağı şey yoktur! En büyük hayali kaybettiklerini geri almaktır. Bakıcı olarak karşımıza çıkar ve sonra işler değişir.

Bu role genç oyuncu Ece Çeşmioğlu hayat veriyor. 1990 yılında İstanbul’da doğan Ece Çeşmioğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde okudu. 2002 yılında “Çocuklar Duymasın” dizisiyle oyunculuk hayatına adım attı, fakat asıl olarak 2006 yılında “İki Aile” dizisindeki Ceren rolüyle tanındı. Daha sonrasında, “Firar”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Yazın Öyküsü”, “Kalbim Yangın Yeri” ve “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizilerindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. 2017 yılında “Yüz Yüze” dizisinde Zeynep karakterini canlandıran Çeşmioğlu, son olarak “Yuvamdaki Düşman” dizisinde Ceren karakterine hayat veriyor.

Yuvamdaki Düşman Dizisinde Nil Kimdir?

Çifthanlı ailesinin göz bebeğidir, yirmili yaşların başında hayat dolu bir kızdır. El bebek, gül bebek büyütüldüğü için sevgi konusunda şımarıktır. Abisi ve annesine çok düşkündür. Küçükken yaşadığı başına gelen talihsiz bir olaydan ötürü, bir süre psikolojik tedavi görmüştür, hala o olayın etkisi altındadır. Alper’e ilk gördüğünden beri aşıktır. Murat’ın kardeşi.

Karaktere can veren oyuncu Pelin Öztekin‘dir. Pelin Öztekin, 1987 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve ortaokulu İstanbul Fenerbahçe’de bulunan Nurettin Teksan okulunda okuduktan sonra liseyi Fenerbahçe lisesinde tamamladı. Ortaokulu bitirdikten sonra bir sene Pera Güzel Sanatlar lisesinde tiyatro eğitimi, bir dönemde Fransa da Ecole des Roches’da dil eğitimi aldı. Lisenin bitmesiyle birlikte 2005 yılında “Hayat Bilgisi” dizisinde Demet karakteriyle ilk televizyon dizisine başladı. 2006 yılında BKM Mutfak atölye oyuncularına katıldı. Atölyedeki eğitim sürecinde yeniden başlayan Bir Demet Tiyatro da değişik roller aldı. 2007 de organizasyonunu BKM’nin yaptığı Haldun Dormen’in yazıp yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyasında Şebnem karakteriyle rol aldı. 2012 yılında Star TV’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışma programında yarışmacı olarak görev aldı. En Son 2016 yılında TV gösterilmeye başlayan ‘’Hayat Şarkısı’’ dizinde Zeynep karakterine can verdi.

Yuvamdaki Düşman Alper Rolünü Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Yakışıklı, sevecen, başarılı bir iş adamıdır. Her zaman kafasının rahat olmasını ister, hayatı istediği gibi yaşar. Sıkıntıya, strese gelemez. Yasemin ile liseden, Murat ile üniversiteden beri arkadaştır. Murat’ın en yakın arkadaşıdır. En büyük zaafı, liseden beri aşık olduğu Yasemin’dir.

Karaktere Hakan Dinçkol can veriyor. Aslen Yugoslav göçmeni olan Hakan Dinçkol 20.12.1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 36 yaşındaki oyuncu çocukluk ve gençlik yıllarını Ayvalık ve İstanbul’da geçirmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi mezunu olan oyuncu birçok reklam filminde yer aldıktan sonra 2015 yılında Asla Vazgeçmem dizisinde Fırat karakteri ile kamera karşısına geçti. Sonrasında Savasçı dizisinde Başçavuş Turan Hüseyinoglu karakterini canlandırdı.

Yuvamdaki Düşman Hikmet Kara Karakterini Kim Oynuyor?

Çifthanlı ailesinin, köşkünün kahyasıdır. Karısı Safiye ve oğlu Metin ile köşkte yaşamaktadır, eşi Safiye de mutfakta çalışıyordur. Olcay Çifthanlı’nın eli koludur, her zaman onun emrindedir. Sadık ve güvenilir bir adamdır. Çifthanlı ailesi için yapamayacağı şey yoktur. İnsan sarrafıdır, herkese kolay inanmaz.

Rolü tecrübeli oyuncu Rıza Akın canlandırıyor. Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak 1957 yılında Adana da doğdu. Tiyatroyla ortaokul yıllarında tanıştı. Tiyatro için taşındığı Ankara’da iletişim okudu. 40’dan fazla film ve dizide oyuncu olarak görev aldı. Altın portakal da yardımcı erkek oyuncu ödülü de bulunan oyuncunun görev aldığı filmlerin tamamına yakını ulusal ve uluslararası filmlerden ödülle döndü. TV dünyasında Kardeş Payı dizisindeki Tahsin Özdemir karakteriyle tanınan oyuncu Yuvamdaki Düşman’da ‘’her şeyi bilen’’ Hikmet’i canlandıracak. Halen Adana Altın Koza ve Rotterdam film festivallerine danışmanlık yapmaktadır.

Yuvamdaki Düşman Safiye Kara Kimdir?

Kırk beş yaşlarında, Çifthanlı köşkünün mutfağında çalışanıdır. Hikmet’in eşi, Metin’in annesidir. Eşine ve oğluna çok düşkündür. Oğlunun okuyup iyi yerlere gelmesini istemektedir.

Karaktere can veren oyuncunun ismi Sultan Köroğlu Kılıç’tır. 3 Eylül 1972 yılında İskenderun’da doğdu. İskenderun Endüstri Meslek Lisesi Makine Resim Bölümü’nü bitirdi. Lisede başlayan tiyatro çalışmaları aralıksız sürdü. Ardından 1995 yılında Mersin üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimine devam ederken, Mersin Devlet Opera Balesi’ne çeşitli projelerde görev almıştır. Yanı sıra mersin şehir tiyatrolarında oyunculuğa devam etmiştir. 2004 yılında Masallarla Düşlere Yolculuk kitabının yazar kadrosunda bulunup, yayın yönetmenliği görevini de üstlendiği masal kitabı bulunmaktadır. 2007 yılında Show TV’de yayınlanan Kara Duvak dizisi ile ekranla tanıştı.

Yuvamdaki Düşman Metin Gerçek Adı Nedir?

Hikmet’in oğludur. Tuğçe ile aynı okula gitmektedir, Tuğçe’nin en yakın arkadaşıdır. Başarılı, zeki ve yakışıklı bir delikanlıdır, ailesine bağlıdır. İçten içe Tuğçe’yi sevmektedir, onu korumak için her şeyi yapar.

Karakteri genç oyuncu Doğaç Yıldız oynuyor. 1991 yılında tiyatro sanatçısı bir ailenin tek oğlu olarak dünyaya geldi. İstanbul doğumlu olan oyuncu anne ve babası vasıtasıyla çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuğu yakından takip etti. 8 yaşındayken ödüllü bir İsviçre yapımı film ile ilk deneyimini kazanan oyuncu, lise yıllarında rol aldığı İki Aile dizisinden sonra oyuncu olmaya ve tiyatro okumaya karar verdi. 2015 yılında mezun olduktan sonra Kertenkele ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol aldı. Yine aynı dönemde Adana ve Antalya film ödüllerinden ödülle dönen “Kar” filminde Bekir rolünü canlandırmıştır. Aynı zamanda aktif olarak tiyatro yapan genç oyuncu 2016 yılında oynadığı “Woyzeck” oyunuyla “en iyi genç yetenek” ödülüne layık görülmüştür.

Yuvamdaki Düşman Tuğçe Kimdir?

Yasemin’in liseye giden kız kardeşidir. Yasemin anne-babasını trafik kazasında kaybettikten sonra kardeşini yanına almıştır. Tuğçe yaşadıklarından dolayı ablasına çok düşkündür, Murat’ı ise, hem bir abi hem de bir baba yerine koyar. Ergenlik dönemindedir, hareketlidir, fevridir ve her istediğini yapmak ister. Bu nedenle ablası ile sık sık ters düşer.

Karaktere Cansu Türedi hayat veriyor. 1995 yılında Bursa’da doğdu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Radyo ve TV Bölümü’nden mezun oldu. Şimdilerde Show TV’de yayınlanan Yuvamdaki Düşman dizisinde Tuçe karakterini canlandırmaktadır.

Yuvamdaki Düşman Tülin’i Hangi Oyuncu Oynuyor?

Ünlü mimar Kemal Yılmaz’ın eşidir. Eşi ile mimarlık fakültesinde tanışmışlar, mezun olunca hemen evlenmişlerdir. Yıllarca çocuk sahibi olmak için çeşitli tedaviler gören Tülin’in vücudu yenik düşmüş lenf kanserine yakalanmıştır. Kocasını kaybettiği kaza ona yakın arkadaşı, Yasemin’i kazandırmıştır. Ama hayatlarını yıkan kadının yanı başlarında olduğundan habersizdir.

Karaktere Pelin Karahan hayat veriyor. 1984 yılında Ankara’da doğan Pelin Karahan, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk projesi 2007-2011 yılları arasında yayınlanan Kavak Yelleri dizisi olmuş, oynadığı rol ile 2011 yılında En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü almıştır. 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlandıran Pelin Karahan bu projedeki performansı ile de 2015 yılında orta doğunun en önemli ödüllerinden Biaf Uluslararası en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. 2015 yılında da Yeter dizisinin başrolünde yer almıştır. Bu sezon Show TV’de yayınlanan Pelin Karahan ile Nefis Tarifler programını sunmaktadır.

Yuvamdaki Düşman Dizisi Kemal Gerçek Adı Nedir?

Ceren’in biricik aşkı, Tülin’in eşidir. Yakışıklı, başaralı bir mimardır, sosyetenin tanıdık isimlerindendir. Tülin’ e ilk görüşte aşık olmuştur, ama onu hastalığı sürecinde yıpranmıştır. Ceren’in hayatlarına girmesiyle her şey tersine döner, Ceren’e aşık olur. Kanser olan karısını bırakıp Ceren ile bir hayat kurar, ama geleceğin ona neler getireceğinden habersizdir.

Rolü Çağdaş Onur Öztürk canlandırıyor. 1979 yılında Sivas’ta doğan Çağdaş Onur Öztürk Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’nden mezun olmuştur. Öztürk 2008 yılında Gazi dizisi ile oyunculuğa başlamıştır. Daha sonra 2009 yılında Sakarya Fırat dizisinde, 2011 yılında Kuzey Güney dizisinde yer alan Öztürk, 2014 yılında Tut Sözünü ve Kendime İyi Bak sinema filmlerinde oynadı. 2015 yılında Yaz’ın Öyküsü dizisinde başrol oynayan Çağdaş Onur Öztürk, 2016 yılında Diriliş Ertuğrul dizisinde yer almıştır.

Perşembe akşamları ekrana gelen Yuvamdaki Düşman dizisinde karakterlerin annesi babası oğlu kızı karısı kocası eşi nişanlısı sevgilisi abisi ablası kız kardeşi erkek kardeşi patronu arkadaşı kankası rolünü kim oynuyor? Hizmetçi bakıcı komşu kahya polis avukat iş adamı öğretmen doktor savcı hakim karakterlerinin gerçek adı nedir?