Yuvamdaki Düşman Neden Bitti Niye Final Yaptı Yayından Kalktı mı?

/ 1 Mart 2018 / / yorumsuz
Yuvamdaki Düşman Neden Bitti Niye Final Yaptı Yayından Kalktı mı?

Show TV’de altı hafta önce büyük ümitlerle başlayan dram dizisinden kötü haber geldi. İyi bir oyuncu kadrosunu bir araya getirerek başarılı sonuçlar elde etmek isteyen Yuvamdaki Düşman neden final yaptı, niye bitti, yayından kalktı mı, kaç bölüm sürdü, sona erdi mi?

Düş Gezginleri adlı yapım şirketi tarafından çekimleri üstlenen ve oyuncu kadrosunda Nebahat Çehre’nin yanı sıra yeni kuşağın başarılı isimlerinden Ece Çeşmioğlu, Pamir Pekin, Aslı Tandoğan gibi isimlerin de yer aldığı dizi 1 Mart 2018 Perşembe akşamı yayınlanan altıncı bölümüyle final yaptı. Entrikanın doruk yaptığı bir dizi olan Yuvamdaki Düşman’ın neden bittiği belli oldu.

Yuvamdaki Düşman Niye Yayından Kaldırıldı?

Yalnızca altı bölüm süren dizinin yayından kalkmasının, erken final yapmasının arkasında reytinglerdeki kötü performans bulunuyor. Son beş bölümdür bir türlü istenilen reyting sonuçlarını elde edemeyen dizi rakipleri karşısında tutunamadı. Gerek yapım şirketi gerekse kanal yönetimi bu performanstan memnun kalmadı ve projenin fişini çekme kararı aldı. Vatanım Sensin, Mehmetçük Kut’ül Amare, Bizim Hikaye gibi projelerle rekabet halinde olan Yuvamdaki Düşman reytinglerde ilk beşe girebiliyor olsaydı ve oranları biraz daha yüksek olsaydı en azından yaz sezonuna kadar devam edebilirdi. Bazı seyirciler Yuvamdaki Düşman’ın başka kanalda devam edecek olup olmadığını da merak ediyor ama bu akşam yayınlanan final bölümüyle beraber dizinin ekran ömrünü tamamladığını, ekibin dağılıp başka projeler için görüşmelere başlayacağını söyleyebiliriz. Dizinin yeni sezonda yeni kanalında devam etmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil.